Hviezdy tmavej noci

Autor: Boris Leščák | 20.3.2017 o 20:02 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  90x

O láske nájdenej a možno osudnej. Nikto nevie, či je to on/ona, kým  spolu život neokúsia. Tak tajnými chodníčkami spolu vydajú sa.

Na sklonku tmavej noci, keď svetlá hviezd  a temný vesmír rozhodli sa svetu dve krásne duše dať. Poslali ich na zem vo viere lásku jeden druhému dať.  A tak jasným bleskom tmavú noc osvetlili a vánkom, duše dve svetu zoslali. Duše po zemi sa rozpŕchli , no ešte pred tým sladký bozk a sľub si dali. Ešte raz sa prosím stretnime, veď tak sa máme radi. Záblesk tomu súhlas dal a svetom ich rozoslal. Dňom i nocou cestami i necestami  vláčili sa no život im možnosť stretnúť sa nedal. Obidvaja dúfajúc, že lásku z hora v tom druhom nájdu, partnerov si našli no žiaľ, nie oni to boli. Smútok a slzy to ich zmietalo, tak kde si láska moja. Krik v diaľavách sa ozýval, no len ticho, to sa väčšmi vracalo.  A tak smútkom prehĺbený išli ďalej, dňom i nocou vieru strácali, už ho niet a ona isto niekde v diaľke žiali. Roky prešli tak to bolo, zmier sa s tým ľahšie sa ti bude žiť, veď nájdeme sa v nebi. ...

Dňom  tmavým  v ten deň išli, chodníkom obyčajným, keď oproti sebe zjavili sa. On tam len tak nevinne stál ona naňho hľadela. No životom zmätený pohľad od seba odvrátili a krokom neistým ďalej šli. Myseľ zamyslená, no srdcu niekto zhora radu dal. Vráť sa, je to ona. Pusu na čelo jej daj!  A tak kričí mladá dáma prosím stojte! Niečo z vrecka vypadlo Vám . Na úžas jej,  náramok z ruky stratený jej  dal. Ďakujem Vám krásne, milý pane. Nie je zač slečna mladá a či pani? Slečna vraví....  Že som taký trúfalí na kávu Vás prosím pozvať smiem?  Smelým hláskom riekla  a či veriť Vám ja môžem? Pusu na čelo jej dal, v tej chvíli do duše jej  vietor  vlial. Prosím pekne, ale za ruku ma chyťte nech pocit viery  do lona Vám  dám.  A tak ruka v ruke chodníčkom si kráčali, kým svetlá noci jasali.

Vesmír sa len  mlčky prizeral,  hepkú perinu im nachystal.  Duše ich sa  poznali, tak načo ten ostych trúfali.  Šaty prosím zo seba zhoď,  láskou ťa chcem obdariť.  Bozky plné a dotyky nahých tiel, srdce, rozkoš a nakoniec vzbura tiel. Tichým hláskom šepot zvrhlých tém. Vášňou ma zovri, veď ja len  tvoja byť chcem. Vôňa, rozkoš omamná to všetko cítiť viem, tak ostaň vo mne ja cítiť celého ťa chcem. Vesmír, náhle šťastie a  prúd nehy  to ti môžem dať,  och prepáč ja už sa neviem ďalej kontrolovať.   Slasť omamná a  výkrik mokrých tiel, ochh! a vášeň  celá  v nej...  

..........Tak predsa vesmír jestvuje a plní priania. Stretli sme sa ešte raz, tak ako sme si priali. A čo teraz milý môj?  Veď len to sme  chceli, vraví. Azda sme sa len raz stretnúť mali? A či odísť späť to bol údel náš? Ja nechcem opäť  cesty brázdiť sama, buďme spolu zas. Ach moja  milá, láska mnoho útrap má, ja bojím sa, že vesmír dôveru v nás stratí.  Lásky sa ti zachcelo no  ja neviem či na ňu mám, či opäť nezostanem sám. Prst na pery  položí mu a  nežným hláskom vraví tam, kde láska je  niet výziev, ktoré by sme spolu neprekonali.  Bozk sladký jej dáva , v náruči ju objíma a potom vraví, ja ľúbiť ťa  budem a mužom tým čo ochráni ťa  stanem sa. Len prosím v temných dobách buď mi na pomoci, lebo i ja chyby robiť viem, ale zarmútiť ta nechcem. Slzy šťastia po ich lícach im tečú, že opäť  stratené našli a na hviezdy hladia nech im šťastie strážia.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

ONLINE: Liga majstrov vrcholí, Real hrá s Liverpoolom

Sledujte online prenos s nami.

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Zabíjajme, lebo aj tak nás zabijú.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.


Už ste čítali?